Hakkımızda

TKG
MARKA
AÇILIMI

Otomotiv endüstrisindeki 45 yılı aşkın tecrübesi ve %100 yerli üretim gücüyle sektörün öncü şirketlerinden TKG Otomotiv Grubu, otomotiv sektörü için kalıp imalatı yapmak üzere 1977 yılında kuruldu. 1991 yılından itibaren gövde parçaları, dış yüzey parçaları, alüminyum ısı/ses/manyetik kalkanları, koltuk parçaları, güç aktarma parçaları, şasi ve süspansiyon parçaları üretimine paralel bu ürünlerin seri üretimi için kalıp ve fikstür imalatını yapan TKG Otomotiv Grubu Şirketleri; Toyota, Renault, Stellantis, Hyundai, Ford, Honda ve Nissan fabrikaları için üretim ve ihracat yapmaktadır.

TKG Otomotiv Grubu Şirketleri altında faaliyet gösteren TKG Otomotiv Bursa, TKG Otomotiv Adapazarı ve Plus Tooling şirketleri; 1500 kişilik ekibi ile Bursa’da 5, Sakarya’da 2 farklı lokasyonda, toplamda 65.000m² kapalı alana sahip 7 fabrikada, IATF 16949 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 45001 ISG Yönetim Sistemlerine uygun olarak üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

TKG Otomotiv Grubu Şirketleri paydaşlarına güven veren, her daim gelişen teknolojiye paralel yatırımlar yaparak en ileri mühendislik teknolojilerini kullanan, müşteri beklentilerinin ötesinde kalite seviyesi ile rekabetçi parça ve sistemler sağlayan küresel bir şirket olma yolunda ilerlemektedir.

Yaşama değer katan yenilikleri
tutkuyla hayata geçiriyoruz…

Vizyon

Müşterilerine sağladığı yenilikçi teknolojik ürünler, ileri mühendislik uygulamaları ve değer yaratan faaliyetleri ile otomotiv sektöründe öncü firma olmak.

Misyon

Otomotiv sektöründe müşteri odaklı yaklaşımı ile ileri teknolojileri kullanarak rekabetçi ürün ve hizmetlerle tüm paydaşlarına değer yaratarak güven vermek.

Değerler

  • Açık, dürüst ve adiliz.
  • Müşteri odaklıyız, söz verir başarırız.
  • İnsana ve çevreye saygılıyız.
  • Girişimci bir ekibiz, tutkuyla çalışır, fark yaratırız.