Teknolojilerimiz

TEKNİK YETKİNLİKLERİMİZ İLE YÜKSEK KALİTELİ ÜRETİM

TKG Otomotiv müşterilerine, otomotiv endüstrisi için pres, kaynak parçaları ve ısı kalkanları tasarlayarak üreten, alternatif ürün ve ürün gruplarında ‘ortak tasarımcı’ olma hedefiyle inovatif çözümler sunan bir kuruluştur. Kurulduğu günden bugüne yenilikçi bakış açısıyla son teknolojileri üretim süreçlerine entegre eden TKG Otomotiv, ısı, termoakustik ve elektromanyetik kalkan ürün grubunda global firmalar için üretim yapmakta, transfer pres ve rollform hattı gibi otomasyona dayalı sistem ve teknolojik yatırımlarıyla da otomotiv endüstrisinde değişen ihtiyaç ve taleplere yanıt verebilecek inovatif parçalar üretmektedir.

45 yılı aşkın tecrübesinden aldığı güçle müşterilerinin beklentilerini anlayıp onlara en doğru ürün ve çözümleri sunan TKG Otomotiv, paydaşlarına güven veren, her daim gelişen teknolojiye paralel yatırımlar yaparak en ileri mühendislik teknolojilerini kullanan, 65.000m² kapalı alana sahip 6 fabrikada, IATF 16949 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemive ISO 45001 ISG Yönetim Sistemlerine uygun üretim yapan global bir şirkettir.

PRESLE ŞEKİLLENDİRME

Soğuk şekillendirme teknolojilerimiz ile çelik ve alüminyum sac parçaları şekillendiriyor, bu sayede yüksek mukavemetli parçalar üretirken araçların ağırlığını azaltıyoruz.

 

Press şekillendirme yaparken kullandığımız teknolojilerimiz;

Transfer Pres Hattı
Prograsif Pres Hattı
Robotik Pres Hattı – G2
Tandem Pres Hattı
Gofraj Hattı

Press Şekillendirme Teknolojisi ile Ürettiğimiz Parçalar;

Dış Yüzey Parçaları
Gövde Parçaları
Şasi ve Süspansiyon Parçaları
Güç Aktarma Parçaları
Koltuk Karkas Parçaları
Isı /Akustik/Manyetik Kalkanlar

MONTAJ

TKG Otomotiv olarak, parçaya özel montaj hatlarında tecrübeli montaj ekibi ve teknik ekibin hazırlamış olduğu yönlendirmeler dahilinde ürünlerin montajı gerçekleştirmekteyiz. Poka-Yoke sistemiyle olası operasyon hatalarının önüne geçmekteyiz. Montaj teknolojilerimiz;

PVC montajı,

Perçin montajı,

Yapıştırma teknolojileri (Bant, sünger, mastikleme)

ROLL FORMING

İçerisine lazer kaynak prosesi entegre edilmiş, hammaddeden son ürüne tam otomasyonlu parça üretimi yapan Roll forming hattımızla çarpışma sistemleri kapsamında tampon üreterek minimum malzeme kullanımı ile maksimum verim elde ediyoruz.

Roll forming Teknolojisi ile
Ürettiğimiz ürünler;

Tamponlar
Yan Kapı Kirişleri
Elektrikli Araç Batarya modül kapakları

KAYNAK

Yüksek mukavemetli çelik ve alüminyum parçaların montajı için son teknoloji kaynak hatlarını kullanırız. İleri kaynak teknolojilerimiz sayesinde kaynak esnasında oluşan deformasyonu minimuma indiririz. Kaynak teknolojilerimiz;

Lazer Kaynak
Gazaltı Robotları,
Projeksiyon Kaynak
Punta Kaynak,